Ogłoszenie

Forum w budowie, niebawem zostanie otwarte! - Dziewczyny, nie gniewajcie się, pracuje nad grafiką :P/Wasza kochana C.C :>

#1 2010-04-09 15:48:58

C.C

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-06
Posty: 15
Punktów :   

Poradnik do gry

Jest to krótkie, ale konkretne ABC. Możesz z tego tematu dosłownie wszystkiego się dowiedzieć, jeśli chodzi o grę. Krok po kroku i wszystko będzie zrozumiałe.

1.

Zaczynamy w ogromnym kraju. Z powodu niewyjaśnionych zdarzeń i nagłych wydarzeń wszystkie postacie z tych japońskich kreskówek znalazły się właśnie tutaj. Najpierw radzę założyć kartę postaci, jest o tym osobny temat. Kraj dzieli się na cztery części. Każdą częścią sprawuje i rządzi bractwo. Północna część to tereny srogiej, ale i zadziwiającej zimy – znajduje się tam Bractwo Niebiańskiej Zimy. Na południu jest przeciwnie, wśród zagadkowej ale i urodzajnej wiosny – kwitnie tam Bractwo Rajskiej Wiosny. Na wschodzie urokliwe wiatry wieją i unoszą wielobarwne liście jak przystało na jesień – bowiem znajduje się tam Bractwo Harmonijnej Jesieni. Na zachodzie w jasnym słońcu grzeją się wspaniałe tereny, w których można rozpoznać lato – Bractwo Anielskiego Lata.

Które Bractwo jest najlepsze?
Tu wszyscy są równi. Wszystko według twojego uznania, wybór w twoich rękach.
Czemu Bractwa mają nazwy i klimaty pór roku?
Chciałyśmy (przypominam, że założycielki to dziewczyny), żeby się ze sobą wiązały, ale i wyróżniały. Wpadłyśmy na Pory Roku i mimo tego, że Zima oraz Jesień z Latem i Wiosną się gryzą, nie zważałyśmy na to. To może być przykład przyjaźni, lub jak kto uważa, sprawiedliwości lub sprzymierzenia.

2.Gdy wybierzemy Bractwo automatycznie rozpoczyna się nasza przygoda. Możemy już pisać na forum, no ale są wymogi.

Przecież wszystko powinno wyglądać jak długa opowieść, która nieustannie się toczy. Nieklimatycznie brzmią same dialogi, czyż nie? W każdym nowym temacie dodajemy trochę po prostu opisu – wyjaśnię z poniższego przykładu.


Misuzu, pokonałam smoka i przyniosłam ci jego łuskę na dowód!

Jak widzimy, nie brzmi to "smacznie".

Cheza podeszła chwiejnym krokiem do Misuzu i podała jej łuskę.
- Misuzu, pokonałam smoka i przyniosłam ci jego łuskę na dowód! – Odezwałam się do elfki.

Lepiej brzmi, nieprawdaż? Możemy też dodawać emocje i opisy otoczeń oraz miejsc - niekoniecznie.

Całe Zachodnie Miasto promieniało się dzisiaj w Słońcu. Dziewczyna z uśmiechem i zadowoleniem podeszła chwiejnym krokiem do Misuzu, która wypoczywała w cieniu i podała jej łuskę.
- Misuzu, pokonałam smoka i przyniosłam ci jego łuskę na dowód! – Odezwałam się do siostry.

Kilka słów z forum Trzy Królestwa, do którego ja i Misuzu mamy prawa autorskie!

Co mi grozi za nieprzestrzeganie powyższych zasad?
Hmm... Najpierw zaczniemy od upomnienia, jak się nie posłuchasz to usuniemy posty (te złe) i nadamy ci kolejne upomnienie, a jak tym razem będziesz taki uparty i nie posłuchasz się – ostrzeżenie.
Co mi takie ostrzeżenie zrobi?
Kilka ostrzeżeń otrzymasz i po prostu dostaniesz bana na trochę czasu, pomimo tego zniszczysz sobie reputację – mistrzowie nie pochwalają takiego zachowania jak nieszanowanie regulaminu.

3.Dobrze, już wiesz kilka podstawowych rzeczy, teraz przejdźmy do doskonalenia twojej postaci. Każde Bractwo zajmuje się inną dziedziną magii, bliską do klimatu. Tajniki i bliższe poznanie tych dziedzin jest możliwe tylko poprzez solidny trening i szkolenie się u mistrza.

Bractwo Zimy – Lód
Bractwo Wiosny – Natura
Bractwo Lata – Ogień
Bractwo Jesieni – Powietrze

Który żywioł jest najpotężniejszy?
Każdy z każdym się równa, to zależy od wyszkolenia, nastawienia i czy czujesz ten żywioł umysłem oraz sercem, a nie mięśniami.

Można szkolić się też w broniach.

Dostępne bronie:
Miecz
Katana
Szabla
Topór
Włócznia
Sztylety
Łuk
Kusza
Maczuga
Halabarda
Kopia (Na towarzyszu)

Czy te bronie są przydzielone do poszczególnych rejonów?
Nie, wszystkie są dostępne w każdym z bractw.
Gdzie mogę się szkolić?
Jest w każdym z bractwa temat o nauce tych umiejętności. Może ich nauczać sam założyciel, lub niżsi w hierarchii mistrzowie.

4.Teraz porozmawiajmy o rangach. Rangi (inaczej hierarchia) dzielą się na trzy poziomy. Każdy może mieć max. 2 miejsca w hierarchii.

Uczeń – Zaczynasz i szkolisz się, jeśli wykonasz dobrą ilość zadań i założyciel uzna, że jesteś gotów na następny poziom – przejdziesz do następnego poziomu.
Na przykład Medyk – Poziom na którym jesteś oficjalnie przydzielony, jesteś już medykiem i tak możesz się nazwać. Masz dużą wiedzę na ten temat, skoro osiągnąłeś ten poziom.
Główny Medyk – Jeśli ta ranga będzie dobra, a ty nadal będziesz się szkolił i świecił wiedzą, otrzymasz to stanowisko.

5. No, a teraz – skąd wziąć ekwipunek? Mamy „Miasto Czterech Żywiołów”, jest tam targowisko (zależnie od drużyny jest utworzony temat). Możesz wykupić tam dla siebie potrzebne rzeczy. Każda dobra broń ma jakiś wymóg danego poziomu umiejętności.

Mogę mieć broń bez poziomu umiejętności?
Nie możesz nosić, jednak możesz ją mieć, ale niezałożoną.

Za co wykupię ekwipunek?
Waluta to Szafiry, Rubiny i Diamenty. 1000 Szafirów to 1 Rubin, a 100 Rubinów to 1 Diament

6. Jak zarobić?

Sposoby na zarobienie:

Znaleźć sobie pracę w Biurze Pracy
Wskazówka: Najlepiej znaleźć sobie pracę u założyciela, która będzie współgrać z rangą, wtedy masz większe morale i szanse na dostanie oficjalnej posady.
Wykonać jakieś zadanie
Uwaga! Początkujący bez ekwipunku nie będą puszczani nawet na najprostsze zadania.

Jaki jest podział zadań?
Misja klasy E (Easy task - Łatwe zadanie)
Misja klasy A (The average task - Średnie zadanie)
Misja klasy D (Difficult task - Trudne zadanie)

Skąd mogę dostać takie zadanie?
Z swojego miasta.

Pisać na maile do gazety

7. Wytwarzanie przedmiotów istnieje w grze. Gdy uzbieramy odpowiednią ilość na wytwór, możemy sobie wytworzyć zbroję u centaurów.

Skąd mam wiedzieć, co trzeba na zbroję?
W temacie o wytwarzaniu zbrój jest napisane.

Czym różni się taka zbroja od zwykłej?
Jest ulepszona – mocniejsza i lepsza.

Skąd mogę wziąć składniki?
Zapytaj założyciela.

8. W grze istnieją towarzysze, można je przygarnąć w swoim bractwie – jest temat.

Co dają towarzysze?
Każdy z nich ma inne zastosowanie, bardzo przydatne podczas wypraw – mogą cię uleczyć, obronić, albo nawet uratować życie.

Czy trzeba je jakoś karmić?
Owszem, trzeba o nie dbać.

Skąd mogę wziąć dla nich ekwipunek i wyposażenie?
Jedzenie, zbroje, siodła, amulety itp. znajdziesz w mieście swojego bractwa.

Spis dostępnych stworów:
Bractwo Wiosny :

- Sylf
- Isondu
- Ent
- Puki

Bractwo Lata :

- Kelpie
- Rok
- Feniks
- Faerith

Bractwo Jesieni :

- Gryf
- Strzyga
- Wilkołak
- Alven

Bractwo Zimy :

- Pegaz
- Hipogryf
- Lodowy Golem
- Mroźne Zefirki


http://i65.photobucket.com/albums/h202/deathgod1989/CC_signature02.png

Offline